Képviselő-testületi ülés összefoglaló 2018.okt.

A Torbágy Római Katolikus Plébánia képviselő-testülete 2018. okt. 10-én tartotta meg havi ülését. A megbeszélésen az alábbi témaköröket tárgyalták meg:

 • Programok egyeztetése a plébánia épületben A felújított plébánia épületben számos rendszeres és eseti programot rendeznek közösségeink. Az esetleges ütközések megelőzésére naptárt rendszeresítünk, melyben a rendezvény szervezője időben be tudja írni a rendezvényt.
 • 2019. évi liturgikus események A liturgikus bizottság elkészíti a jövő évi liturgikus események naptárát, melyet a honlapra is felteszünk.  A hónap eseményeit kinyomtatva a templomi hirdetőtáblán is hozzáférhetővé tesszük.
 • A temetőbe mobil WC-t rendeltünk és helyeztünk ki.
 • Zarándoklat A Lehel Ildikó által szervezett mátraverebély-szentkúti zarándoklaton 28 fő vett részt, a zarándoklat lelki tartalmában és a közösségépítés tekintetében is sikeres volt.
 • Plébánia kert Jelzés érkezett a plébánia kertben levő ecetfák túlnövekedésével kapcsolatban. A képviselő-testület minden szempontot mérlegelve – kertész szakember bevonásával – a későbbiekben tervezi a kert további rendbetételét.
 • Kommunikációs csatornák (újság, honlap) Az egyházközség információs lapja –Torbágyi Hírek névvel – hetente ad tájékoztatást a fontosabb eseményekről. A lapot a listára feliratkozottak e-mailben is megkapják. Kiemelt feladatként kezeljük a plébániai honlap informatikai korszerűsítését és a tartalmak folyamatos frissítését.
 • Hitoktatás, hitoktatók A képviselő-testület tájékozódni kíván a biatorbágyi oktatási intézetekben folyó hitoktatás helyzetéről a hitoktatók meghívásával.
 • Vegyes
 • Az NCD folytatásaként megkezdett egyházközségi lelki programsorozat következő időpontja október 24-én lesz.
 • Nov. 17-én egynapos társadalmi integrációs képzés lesz, melyet mentálhigiénés szakember tart.
 • Nov. 20-án 16-18 óra között rendezi meg karitász csoportunk a Szt.Erzsébet napi agapét, melyet 18 órakor szentmise követ.
 • A karitász csoport jelentkezőket vár a nov. 23-24-i tartós élelmiszer gyűjtés lebonyolítására.
 • Folyamatban van az adventi lelki nap szervezése, és meg kell kezdenünk a húsvéti triduum előkészítését is.
 • Itt is szeretnénk felhívni hívő testvéreink figyelmét a kedd esti hétköznapi szentmise lehetőségére.
 • 2 558
Eseménynaptár
Facebook
Levelezőlistánk
powered by Odyno gGroupslogo
 • 2 558