Torbágyi Hírek 2023.05.07. Húsvét 5. vasárnapja

máj. 9. kedd 18.oo – szentmise
máj. 13. szombat 18.oo – szentmise
máj. 14. vasárnap  8.45 – szentmise

11.15 – szentmise

  • Elsővasárnap van, délután 3 és este 6 órakor szentségimádást tartunk a templomban.
  • Hétfő este fél 7 – fél 8-ig plébániánk Szentlélekben való megújulásáért imádkozunk a templomban. Mindenkit szeretettel várunk!
  • Szombaton, 13-án lesz az alsó tagozatos gyerekek tavaszi kirándulása számháború játékkal, palacsintázással. Indulás a templom parkolójából reggel 9 órakor, érkezés ugyanide délután 4 órakor. A gyerekek rétegesen öltözzenek, zárt cipőben jöjjenek! Hozzanak tízórai és ebéd szendvicset, gyümölcsöt, vizet, italt! Eső esetén a programot a plébánia épületében tartjuk. Palacsintasütésre vállalkozók jelentkezését még várják a szervezők: Horváthné Lehel Krisztina (lehelkri@gmail.com, +36202359735) és Ther Pál (therpalko@gmail.com, +36205015770). Szórólapok a kijáratoktól elvihetők.
  • Jövő szombaton és vasárnap átadhatjuk kárpátaljai testvéreink megsegítésére szánt adományainkat.
  • Egyházmegyénk hagyományos gyűjtését a Szentatya magyarországi látogatása miatt húsvét 4. vasárnapja helyett jövő hétvégén, húsvét 6. vasárnapján tartjuk. Az idei gyűjtést a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház felújítására fordítják.
  • A húsvéti virágdísz-gyűjtéskor mindösszesen 30.000.- Ft gyűlt össze. Köszönjük az erre szánt adományokat!
  • Személyi jövedelemadónk 1%-ainak felajánlásával kapcsolatban emlékeztetőül a Magyar Katolikus Egyház technikai száma 0011, civil szervezetnek javasoljuk plébániánk Ohmüllner Márton Alapítványát, melynek adatai alább olvashatók. Az alapítvány közösségi programokat, hittantábort, szkólánk programjait, zarándokutakat, MÉCS tábort támogat, továbbá rászorulókat segít.
  • Anyák napja alkalmából a vasárnapi szentmisék után a gyerekek egy szál virággal köszöntik az édesanyákat, nagymamákat.
  • 3 705