Torbágyi Hírek 2022.04.24. Húsvét 2. vasárnapja, az isteni irgalmasság vasárnapja

ápr. 26. kedd 18.oo – szentmise
ápr. 30. szombat 18.oo – szentmise
máj. 1. vasárnap  8.45 – szentmise

11.15 – szentmise

 • Köszönetünket szeretnénk kifejezni egész plébániánk hívő közössége nevében mindazoknak, akik szolgálatukkal a nagyheti és a húsvéti ünnepnapjaink mélyebb megélését segítették. Köszönet a kórus tagjainak, a szkóla diákjainak, a ministránsoknak, a felolvasóknak, a körmenetben segítőknek, és a templom díszítésében résztvevőknek.
 • Ma, Irgalmasság vasárnapján teljes búcsút nyerhetünk, ha a szokásos feltételeket teljesítjük: gyóntunk, szentáldozunk, és imádkozunk a Szentatya szándékára. A búcsú elnyerésére minden templomban és kápolnában lehetőség van. Részleges búcsú akkor nyerhető, ha a hívő az irgalmas Jézushoz fordul imádságával.
 • Hétfő este fél 7 – fél 8-ig plébániánk Szentlélekben való megújulásáért imádkozunk a templomban.
 • Csütörtökön, ápr. 28-án szeretettel várjuk idős testvéreinket 10 órára a plébániára, a Szent Klára közösség együttlétére!
 • Szombaton, ápr. 30-án este 7 órára a plébániapincébe hívjuk Testvéreinket filmklubunk következő vetítésére. A “Pál, Krisztus Apostola” c. bibliai filmdrámát nézzük meg, a vetítést követően közös beszélgetésben oszthatjuk meg gondolatainkat.
 • Jövő vasárnap elsővasárnap lesz, délután 3 órakor is szentségimádást tartunk a templomban.
 • A húsvéti idő pünkösdig tart, akinek nem sikerült elvégeznie a kötelező szentgyónást és szentáldozást, még megteheti. Szombatonként este fél 6-tól gyónhatunk templomunkban.
 • Szívesen továbbítjuk Lelkes Detti testvérünk szavait: „Köszönetemet és hálámat szeretném kifejezni mindazoknak, akik osztoztak férjem, Lelkes Péter betegségében és gyászában. Különösen köszönöm azt a sok imát és könyörgést, ami meghallgatásra talált. Istennek legyen hála!”
 • Büszkén adjuk hírül, hogy a Műemléki Világnap alkalmából pénteken megrendezett ünnepi konferencián a torbágyi római katolikus plébániatemplom főoltára és Baracza Szabolcs restaurátorművész részére a Magyar Nemzeti Bizottság ICOMOS-díjat adományozott a barokk állapot alapos kutatás alapján történt visszaállításáért, és az oltár restaurálásáért. Az ICOMOS a világ műemlékvédelmében meghatározó szerepet betöltő szakmai szervezet.
 • Örömmel tájékoztatunk mindenkit, hogy templomunk és plébániánk pincével kibővült épületének takarítására legutóbbi hívásunkra a takarító szolgálatot teljesítők létszáma megduplázódott. Jelenleg 8 csoport váltja egymást a korábbi 4 helyett, viszont 2 édesanya várandóssága miatt átmenetileg elhagyja a csoportját, ezért kérjük 2 fő jelentkezését a helyükre. A szolgálatra vállalkozókat szeretettel várjuk!
 • 3 331
Eseménynaptár
Facebook
Levelezőlistánk
powered by Odyno gGroupslogo
 • 3 331